MENU
component-ddb-728x90-v1-01-desktop

Seminole District Wrestlers hit the mat in Amherst County

Seminole District Wrestlers hit the mat in Amherst County

AMHERST Co., Va. (WSET) - Wrestlers hit the mat for the Seminole District tournament at Amherst County High School Saturday.


3A results:

106

  • 1st Place - Garrett Good of Brookville
  • 2nd Place - Kegan Price of Liberty (Bedford)

113

  • 1st Place - Jalen Fyffe of Brookville
  • 2nd Place - Latrell Davidson of Heritage
  • 3rd Place - Shane Creasy of Rustburg

120

  • 1st Place - Bobby Moran of Brookville
  • 2nd Place - Lee Agee of Rustburg
  • 3rd Place - Seth Wood of Liberty (Bedford)

126

  • 1st Place - Hunter Alto of Liberty (Bedford)
  • 2nd Place - Levi Walters of Brookville
  • 3rd Place - Charlie Riddle of Rustburg

132

  • 1st Place - Jack Allen of Liberty (Bedford)
  • 2nd Place - Quintavius Harris of Brookville
  • 3rd Place - Daniel Steppe of Rustburg
  • 4th Place - Isiah Rose of Heritage

138

  • 1st Place - Jones Charltez of Heritage
  • 2nd Place - Nicholas Brandt of Brookville
  • 3rd Place - Baylen Cordier of Rustburg

145

  • 1st Place - Davion Marshall of Heritage
  • 2nd Place - Stoner Erb of Rustburg
  • 3rd Place - Cody Fisher of Brookville
  • 4th Place - Bryan Carter of Liberty (Bedford)

152

  • 1st Place - Hudson Stewart of Brookville
  • 2nd Place - Luke Moats of Rustburg
  • 3rd Place - Elijah Smith of Heritage

160

  • 1st Place - Jordan Patterson of Brookville
  • 2nd Place - Drake Schaeffer of Liberty (Bedford)
  • 3rd Place - Rayvean Gravews of Heritage
  • 4th Place - Richard Moore of Rustburg

170

  • 1st Place - Aladdin Elroumy of Liberty (Bedford)
  • 2nd Place - Isaac Dolph of Brookville

182

  • 1st Place - Morgan Viar of Brookville

195

  • 1st Place - Spencer Goolsby of Heritage

220

  • 1st Place - Damontre` Saunders of Liberty (Bedford)
  • 2nd Place - Eian Walker of Rustburg
  • 3rd Place - Michael Keller of Heritage

285

  • 1st Place - Malachi Johnson of Liberty (Bedford)
  • 2nd Place - Keith Davis of Rustburg
  • 3rd Place - Colton Drinkard of Brookville

4A Results


106:

  • 1st Place - Kylee Martin of Amherst County
  • 2nd Place - Stephen Honeycutt of EC Glass
  • 3rd Place - Ethan Busby of Amherst County

113

  • 1st Place - Ian Evans of Jefferson Forest

120

  • 1st Place - Tyler Potter of EC Glass
  • 2nd Place - Nico Hall of EC Glass

126

  • 1st Place - Steve Han of Liberty Christian
  • 2nd Place - Ben Burg of Amherst County
  • 3rd Place - Matthew Torrence of Amherst County

132

  • NO RESULTS

138

  • 1st Place - Landon Collins of EC Glass
  • 2nd Place - Michael Holt of Jefferson Forest

145

  • 5th Place - Trey Clark of Liberty Christian
  • 5th Place - Cameron Cash of Amherst County
  • 5th Place - Matt Falcon of Jefferson Forest
  • 5th Place - William Lankford of EC Glass
  • 5th Place - Branden Martin of Amherst County

152

  • 1st Place - Devin Bailey of EC Glass
  • 2nd Place - Nathaniel Cobbs of Jefferson Forest
  • 3rd Place - Tommy Jacques of Amherst County

160

  • NO RESULTS

170

  • NO RESULTS

182

  • 1st Place - Josiah Calkins of Jefferson Forest

195

  • 1st Place - Austin Deanda of Amherst County
  • 2nd Place - Tyler Miller of EC Glass

220

  • NO RESULTS

285

  • 1st Place - Chance Dalton of Jefferson Forest
  • 2nd Place - Deante Sandidge of Amherst County
  • 3rd Place - William Jarvis of Amherst County
  • 4th Place - Phillip Kreis of EC Glass



close video ad
Unmutetoggle ad audio on off

Trending