Virginia Governor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Ralph Northam (D)1,404,86154%
 Ed Gillespie (R)1,172,75945%
 Clifford Hyra (I)29,3281%
Virginia Lt. Governor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Justin Fairfax (D)1,361,87453%
 Jill Vogel (R)1,222,91147%
Virginia Attorney General
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Mark Herring (D / Inc.)1,379,31953%
 John Adams (R)1,210,45447%
Virginia House of Delegates: 7TH DISTRICT
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Nick Rush (R / Inc.)17,54966%
 Flourette Ketner (D)8,87634%
Virginia House of Delegates: 12TH DISTRICT
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Chris Hurst (D)12,47654%
 Joseph Yost (R / Inc.)10,45346%
Virginia House of Delegates: 17TH DISTRICT
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Christopher Head (R / Inc.)15,99161%
 Djuna Osborne (D)10,37939%
Virginia House of Delegates: 23RD DISTRICT
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Scott Garrett (R / Inc.)17,36866%
 Natalie Short (D)9,04934%
Virginia House of Delegates: 24TH DISTRICT
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Ben Cline (R / Inc.)17,34872%
 John Winfrey (I)6,78328%
Virginia House of Delegates: 60TH DISTRICT
100% OF PRECINCTS REPORTING
>James Edmunds II (R / Inc.)13,32762%
 Jamaal Johnston (D)8,17638%
Commonwealth's Attorney: LYNCHBURG
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Bethany Harrison13,11465%
 Carlos Hutcherson6,91234%
Virginia House of Delegates: 59TH DISTRICT
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Matthew Fariss (R / Inc.)15,75261%
 Tracy Carver (D)8,77734%
 David Ball (I)8633%
 Marcus Sutphin (G)2971%
Bedford Co. School Board: DIST 4
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Marcus Hill (I)2,69760%
 Izzy Knight (I)1,80140%
Botetourt Co. School Board: AMSTERDAM DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Anna Weddle (I)1,37351%
 Ruth Wallace (I / Inc.)1,32449%
Buena Vista School Board (4 Seats)
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Lisa Kerr (I / Inc.)1,15824%
>John Rice (I / Inc.)92519%
>John Roberts (I / Inc.)89419%
>Roy Mohler (I / Inc.)83718%
 John Butler (I)80917%
Campbell Co. School Board: RUSTBURG DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 David Phillips (I)1,41653%
 Douglas Barringer (I)1,23747%
Campbell Co. School Board: TIMBERLAKE DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Barbara Rypkema (I)1,50551%
 John Kinchen III (I)1,43249%
Carroll Co. School Board: FANCY GAP DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Joey Haynes (I / Inc.)50035%
 Phillip Berrier (I)49835%
 Gina Hall (I)23316%
 Patricia Sebens (I)20014%
Carroll Co. School Board: LAUREL FORK DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Sandy Hendrick (I / Inc.)91853%
 Virgil Hall (I)81647%
Charlotte Co. School Board: ASPEN-PHENIX DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Bobby Johnson (I)33051%
 Kenneth Redmond (I / Inc.)31048%
Charlotte Co. School Board: KEYSVILLE DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Jay George, III (I / Inc.)32554%
 Kenneth Howard (I)27546%
Charlotte Co. School Board: WYLLIESBURG-RED OAK DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Teresa Dunaway (I)33456%
 Matthew Duffer (I)25643%
Franklin Co. School Board: ROCKY MOUNT DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Jeffrey Worley (I)1,00244%
 Sherry Scott (I)70831%
 Rita Murphy (I)38717%
 John Carey, III (I)1487%
Halifax Co. School Board: DIST 3
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Sandra Garner-Coleman (I)88572%
 Clinton Boone (I)34428%
Henry Co. School Board: IRISWOOD DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Ben Gravely (I)2,08179%
 Makunda Abdul-Mbacke (I)53620%
Montgomery Co. School Board: DIST C
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Dana Partin (I)1,95155%
 Tim Thornton (I)1,60445%
Pittsylvania Co. School Board: CALLANDS-GRETNA DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Calvin Doss (I / Inc.)1,86067%
 Anita Royston (I)90533%
Pittsylvania Co. School Board: DAN RIVER DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Cassandra Crump (I)1,21642%
 Gayle Barts (I)90231%
 Neal Oakes (I / Inc.)75926%
Rockbridge Co. School Board: KERRS CREEK DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Heather Hostetter (I)85655%
 Laurie Strong (I / Inc.)69445%
Rockbridge Co. School Board: SOUTH RIVER DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Corey Berkstresser (I)73957%
 Kevin Brooks (I / Inc.)55743%
Giles Co. School Board: At Large (2 Seats)
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Melissa Guynn (I)2,54930%
 Phillip Pennington (I)1,81621%
 Bryan Pruett (I)1,44817%
 Brad Whitehead (I)1,43417%
 Andrew Metro, Jr. (I)1,34016%
Bedford Co. Board of Supervisors: DIST. 2
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Edgar Tuck (I)2,04056%
 Brian O'Connor (R)97227%
 Fred Sylvester (D)59917%
Botetourt Co. Board of Supervisors: AMSTERDAM DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Steve Clinton (I)1,42351%
 Todd Dodson (R / Inc.)1,35849%
Campbell Co. Board of Supervisors: RUSTBURG DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Jon Hardie (I)1,36351%
 Eric Zehr (R / Inc.)1,30849%
Campbell Co. Board of Supervisors: TIMBERLAKE DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Susan Hogg (I)1,68057%
 Mike Rousseau (R / Inc.)1,26643%
Carroll Co. Board of Supervisors: PIPERS GAP DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Tom Littrell (R / Inc.)1,16773%
 Phillip Boatman (I)43227%
Charlotte Co. Board of Supervisors: WYLLIESBURG-RED OAK DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Kay Morgan Pierantoni (I)39165%
 Warren Weston (I / Inc.)21435%
Floyd Co. Board of Supervisors: DIST C
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Jerry Boothe (I)52652%
 Case Clinger (R / Inc.)48348%
Franklin Co. Board of Supervisors: BOONE DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Ronnie Thompson (R / Inc.)1,29755%
 Ian Reilly (I)1,06545%
Franklin Co. Board of Supervisors: ROCKY MOUNT DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Mike Carter (I)1,27855%
 Charles Wagner (I / Inc.)1,03645%
Giles Co. Board of Supervisors: WESTERN DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 John Lawson, Jr. (I)78251%
 Anne Chambers (I)73648%
Henry Co. Board of Supervisors: IRISWOOD DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 David Martin (I)1,60060%
 Naomi Hodge-Muse (I)1,07240%
Nelson Co. Board of Supervisors: CENTRAL DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Ernie Reed, Jr. (D)94957%
 Shelby Bruguiere (I)65139%
Nelson Co. Board of Supervisors: EAST DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Jesse Rutherford (R)57254%
 Allen Hale (D / Inc.)48846%
Nelson Co. Board of Supervisors: NORTH DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Tommy Harvey (I / Inc.)72854%
 Justin Shimp (D)42131%
 Ray Miles (R)19514%
Pittsylvania Co. Board of Supervisors: CALLANDS GRETNA DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Ben Farmer (I)1,40150%
 Barbara Hancock (I)1,38850%
Roanoke Co. Board of Supervisors: VINTON DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Jason Peters (R / Inc.)3,45669%
 Ben Shepherd (D)1,49430%
Rockbridge Co. Board of Supervisors: KERRS CREEK DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Daniel Lyons (I)76147%
 Susan Lawrence (I)53033%
 Steven Hart (R)31019%
Rockbridge Co. Board of Supervisors: WALKERS CREEK DIST
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Jay Lewis II (I)85255%
 Richard Kopp (R)70245%
Giles Co. Board of Supervisors: AT LARGE (2 seats)
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Chappy Baker (I / Inc.)3,15537%
 Ricky McCoy (I / Inc.)2,10625%
 Cheryl Hobbs (I)1,72820%
 Gabe Caldwell (I)1,51718%
Mayor: BUENA VISTA
100% OF PRECINCTS REPORTING
 William Fitzgerald (I)97261%
 Larry Tolley (I / Inc.)59738%
Mayor: BLACKSBURG
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Leslie Hager-Smith (I)3,68839%
 Krisha Chachra (I)3,42236%
 Edward Lawhorn (I)2,33024%
Mayor: GLASGOW
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Ruby Clark (I / Inc.)14551%
 Lynda Norris Miller (I)12645%
 Ray Berkstresser (I)114%
Town Council: GILES Co (2 Seats)
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Mark Clemons (I / Inc.)9630%
 Marty Gautier (I)8326%
 Darlene French (I)6521%
 Joyce Crawford (I)4113%
Member Town: BLACKSBURG (3 Seats)
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Susan Anderson (I / Inc.)5,69728%
 Susan Mattingly (I)5,65328%
 Lauren Colliver (I)5,16526%
 Ken Jones (I)3,41817%
Town Council: DRAKES BRANCH (Special)
100% OF PRECINCTS REPORTING
 James Gregory (I)10664%
 Clarence Hamlett (I)5634%
Sheriff: MARTINSVILLE
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Steve Draper (I / Inc.)2,09357%
 Jackie Dillard (I)1,59943%