60
      Wednesday
      70 / 48
      Thursday
      64 / 47
      Friday
      66 / 50

      VHSL and VIS Football Friday Playoff Games

      DIVISION 6
      Central Region
      Meadowbrook (9-1) at Varina (9-1)
      L.C. Bird (10-0) at Hermitage (10-0)
      Eastern Region
      Salem-Virginia Beach (10-1) at Oscar Smith (10-1)
      Bethel or Western Branch at Ocean Lakes (11-0)
      Northern Region
      Chantilly (8-3) at Westfield (11-0)
      Oakton (7-4) at Centreville (8-3)
      Northwest Region
      Battlefield (8-3) at C.D. Hylton (8-2)
      Colonial Forge (9-2) at Stonewall Jackson (9-1)

      DIVISION 5
      Central Region
      Hanover (7-3) at Lee-Davis (7-3)
      Hopewell (7-3) at Dinwiddie (7-3)
      Eastern Region
      Lakeland (8-3) at Lake Taylor (11-0)
      Hampton (9-2) at Phoebus (11-0)
      Northern Region
      Langley (7-4) at Westfield (11-0)
      South County (6-5) at Yorktown (11-0)
      Northwest Region
      Brooke Point (6-5) at North Stafford (9-1)
      Mountain View (7-4) at Potomac (7-3)

      DIVISION 4
      Region I
      Courtland (7-4) at Chancellor (8-2)
      King George (9-2) at Smithfield (9-1)
      Region II
      Liberty-Bealeton (7-4) at Briar Woods (11-0)
      Loudoun County (9-2) at Tuscarora (10-1)
      Region III
      Jefferson Forest (7-4) at Amherst County (8-2)
      William Byrd (5-6) at Heritage (9-1)
      Region IV
      Pulaski County (6-5) at Salem (10-0)
      Christiansburg (7-4) at Hidden Valley (6-4)

      DIVISION 3
      Region I
      Park View-South Hill (9-2) at Lafayette (9-1)
      York (9-2) at James Monroe (9-1)
      Region II
      Kettle Run (9-2) at Skyline (10-1)
      Monticello (9-2) at Western Albemarle (10-1)
      Region III
      Northside (7-4) at Brookville (10-0)
      Liberty-Bedford (7-4) at Rockbridge County (8-2)
      Region IV
      Cave Spring (6-5) at Richlands (9-1)
      Marion (7-4) at Tunstall (6-3)

      DIVISION 2
      West Section
      Grayson County (9-2) at Fort Chiswell (10-1)
      Giles (10-1) at John Battle (10-1)
      Stuarts Draft (7-4) at Graham or Union
      Riverheads (9-1) at Wilson Memorial (9-1)
      East Section
      East Rockingham (8-3) at Essex (11-0)
      Strasburg (10-1) at Central-Woodstock (9-2)
      Manassas Park (8-3) at King William (10-1)
      Buckingham County (9-2) at Goochland (9-2)

      DIVISION 1
      West Section
      Galax (7-4) vs. Honaker (10-1)
      J.I. Burton (8-3) at Eastside (8-3)
      Haysi (8-3) at Clintwood (10-1)
      Rural Retreat (7-4) at George Wythe (10-1)
      East Section
      Covington (6-5) at Franklin (11-0)
      William Campbell (4-7) vs. Altavista (9-2)
      Colonial Beach (7-4) at Central-Lunenburg (10-1)
      Parry McCluer (7-4) at Sussex Central (10-1)

      VIS DIVISION 1

      Fork Union at L.C.A. - Friday at 7:30 p.m.

      VIS DIVISION 3

      Fredericksburg Christian at V.E.S - Saturday at 2 p.m.

      component-story-more_media_horiz-v1-01
      FOLLOW US ON TWITTER